• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü’ye Barbaros’ta Sevgi Seli

Sözlü’ye Barbaros’ta Sevgi Seli

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü merkez Seyhan ilçesi Barbaros Mahallesinde hemşerileri ile buluştu

BARBAROS MAHALLESİNDEN YOĞUN İLGİ
Adana’da yılların ihmal edilmişliğini beş yıllık görev süresinde gidererek çalışmalarını sürdüren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya, hemşerilerini gece gündüz dinlemeye devam ediyor. Her gün bir başka mahallede hemşerileriyle buluşan Başkan Sözlü’nün bu akşamki durağı merkez Seyhan ilçesi Barbaros Mahallesi oldu.

“YOLLARIMIZ ULAŞIMA HAZIR”
En ücra köşedeki vatandaşının dahi sorunlarından haberdar olan milliyetçi ve üretken belediyecilik anlayışıyla hizmet eden Başkan Sözlü, burada yaptığı konuşmada Adana’da beş yıllık görev süresince 193 köye tarihinde ilk kez içme suyunu ulaştırdıklarını, üç bin köprü ve menfez yaptıklarını, taşımalı eğitime altlık oluşturacak yolları kullanıma hazır hale getirdiklerini aktardı.

“DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM ODAKLI PLANLARIMIZ HAZIR”
Mazeretlerin ardına sığınmadan Adana’da aralıksız hizmetlerini sürdürdüğünü belirten Başkan Sözlü, “Ulaşım ana planı kapsamında hayata geçirdiğimiz projelerle kentin trafik düğümünü çözüyoruz. D-400 karayolunun üzerini kapattık, Alparslan Türkeş Bulvarında İkizler Köprüsü’nü inşa ettik ki bu köprüde 6 kilometrelik güzergahta kesintisiz trafik akışı sağladı. Yine Girne Köprüsünü 10 metre genişletiyoruz. Suları Orhan Kemal Bulvarına bağlayacak köprü ile Yüreğiri kıymetlendiriyoruz. Karataş yolunun Doğusunda, paralelinde yeni Karataş yolu planladık. Ne yapmak istediğimizin farkındayız. Ulaşım problemini çözmek için alt yapıyı oluşturduk, dönüşüm ve değişim odaklı planlamalarımız hazır” diyerek Adana’nın talihini değiştiren projelerini hemşerilerine anlattı.

“ADA BAZINDA UYGULAMALARLA ŞEHRİN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYORUZ”
Adana’nın her yerine adil hizmet götüren Başkan Sözlü sözlerinin devamında yeni imar alanı açmayan Türkiye’deki yegane Belediye Başkanı olduğunu ifade ederken “Şehrin gündelik ihtiyaçlarını yerine getirirken Adana’nın gelecek dönemlerde bizden sonrasının tufan olmadığını kabul ederek hizmet ediyoruz.  Her toplum inşa ettiği şehirler medeniyetini gösterir. Şehirlerimiz hızla büyüdü. Ada bazında uygulamalarla şehrin planlamasını yapacağız, şehrin kısa vadede elli yıl, uzun vadede yüz yıllık geleceğinin planlamasıdır, vicdani sorumluluk taşıyan uygulamalardır” dedi.
Başkan Sözlü Barbaros mahallesinden alkışlar ve tezahüratlarla uğurlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?