" /> Sözlü’ye Destek Büyüyor – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü’ye Destek Büyüyor

Sözlü’ye Destek Büyüyor

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Tellidere Mahallesi ve İnönü Parkı’nda hemşerileri ile bir araya geldi.

Torosların eteklerinden Çukurova’nın merkezine adil hizmet sağlayarak yirmi yıldır yapılmayan hizmetleri beş yıllık görev sürecine sığdıran Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, İnönü Parkı’nda ve Tellidere Mahallesi’nde hemşerileri ile bir araya gelerek Cumhur İttifakı’nın önemini anlatarak manevi güç kaynağı olan hemşerilerinden destek istedi.

“AYNI SAMİMİYETLE YENİ DÖNEME TALİBİZ”

Cumhur İttifakı’nın içeride ve dışarda oluşabilecek her türlü tehdide karşı milli meseleler ve bekamız göz önünde bulundurularak oluşturulmuş şeffaf bir ittifak olduğunu ifade ederken karşı ittifakın paydaşlarının gizlendiğine dikkat çekti. Kenti kuzeyden güneye doğudan batıya bütünleştiren sonsuz bulvarları kente kazandırdıklarını aktaran Sözlü, “15 yılın Ceyhan Belediye Başkanlığı tecrübesiyle Adana’ya geldim. Dün hangi bakış açısı ile görev üstlendiysek bugün de aynı samimiyetle yeni görev dönemine talibiz” dedi.

“ŞEHRİ YENİDEN DİZAYN EDİYORUZ”

Konuşmasında beş yıldır bir metre kare dahi tarım arazisini konut arazisine dönüştürmediğini söyleyen Sözlü, “Türkiye’de imar rantının çekiciliğine kapılmayan bir belediye başkanı varsa o Adana Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Şehircilik Bakanı 6 milyon konutun yenileneceğini söyledi. Konutları yıkıp yerine yenisini yapmayacağız. Bu şehri yeniden dizayn ediyoruz, şehri rehabilite ediyoruz. Bu 6 milyonluk konutun en az 350 bin tanesi Seyhan’ın güneyinde ve Yüreğir’de” dedi

“4 EMSAL YOĞUNLUKLU RANT MEYDANI”

“Bu şehir bizim uygarlık seviyemizi medeniyet çıtamızı gösterecek” diyerek Adana’nın gelecek yıllarda değişerek gelişeceğini ifade eden Sözlü, “Tepebağ projesiyle Adana önümüzdeki dönem turizmden hak ettiği payı alacak. Benden önce 10 yılda dökülen asfaltı ben dört yılda döktüm. Kent meydanı diye balıkçılar pazarını kamulaştırıp üzerine 4 emsal yoğunluklu rant meydanı yapanlar bu şehir için ne yapmışlar?” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?