" /> Sözütek’ten Okul Yoluna Dikkat Uyarısı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözütek’ten Okul Yoluna Dikkat Uyarısı

Sözütek’ten Okul Yoluna Dikkat Uyarısı

ADANA (CUHA)- Adana Esob Ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek’ten Sürücülere Okul Yoluna Dikkat Uyarısı…

Birlik Başkanı Sözütek, 2018/2019  Eğitim Ve Öğretim Döneminin Başlaması Nedeniyle, Araç Sürücüleri, Öğrenci, Veli Ve Öğretmenleri, Okul Önlerindeki Muhtemel Trafik Kazalarına Karşı Dikkatli Olmaya Çağırdı.

Sözütek’ten sürücülere uyarı:

“okul önlerinde daha dikkatli olun”

“trafikte hepimiz sorumlu davranalım”

ADANA –  Adana ESOB ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 2018 / 2019 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması nedeniyle araç sürücüleri, velileri, öğretmen ve öğrencileri, okul önlerinde yaşanabilecek trafik kazalarına karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Birlik Başkanı Sözütek, Yeni Eğitim – Öğretim Döneminin tüm Milli Eğitim camiası ile öğrenci ve velilere hayırlı, uğurlu olmasını dilerken, “Yeni dönemde, acıların yaşanmaması için başta araç sürücüleri olmak üzere, veli, öğretmen ve öğrencilerimizi kurallara uyarak sorumluluk içerisinde hareket etmeye çağırıyorum. Okul önlerinde yaşanabilecek kazalar yüzünden canlar yanmasın,  hayatlarının baharındaki çocuklarımız ölmesin, sakat kalmasın, analar ağlamasın”dedi.

Ülkemizde trafik kazalarının kanayan yara olarak gündemdeki yerini koruduğuna dikkat çekerek, trafik kurallarına herkesin uymasını, uymayanların da uyarılması gerektiğine işaret eden Başkan Sözütek,  “Trafikte, hepimiz sorumlu davranalım. Milyonlarca yavrumuzu, çiçeklerimizi, çocuklarımızın geleceğini, sağlığını, neşe ve mutluluğunu düşünerek trafikte dikkatli araç kullanalım. Özellikle de okul yolu, yaya geçitlerine yaklaştığımızda yavaşlayarak, dikkatlerimizi yaya ve çocuklarımıza vererek yolumuza kontrollü devam edelim” diye konuştu.

Servis araç sürücülerini de, araçlarında taşıdıkları çocuklara örnek olacak davranışta bulunmaları konusunda uyaran Sözütek, direksiyon başında sigara içmemelerini, araçtan dışarı çöp atmamalarını, yüksek sesle müzik dinlememelerini, araç içinde ve dışında göze hoş gelmeyen, çevreyi rahatsız edecek resim veya yazı bulundurmamalarını istedi.

Sözütek,   öğrencilerden de servis araçlarında yolculuk süresince ayağa kalkmamalarını, şoför amcalarının dikkatini dağıtacak davranışlardan kaçınmalarını isterken, “Hepimiz için hayat değerlidir. Bu canlara sahip çıkalım, trafik canavarı olmayalım. Bu düşünce ışığında, yeni eğitim – öğretim döneminde okula başlayan çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz, kutsal görev yapan öğretmenlerimizi kutluyor, yeni dönemin eğitim camiamız için de başarılarla dolu, kazasız ve mutlu geçmesini diliyorum”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?