" /> Suriye’ye Yeni Bir Hava Saldırısı Başlamak Üzere – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Suriye’ye Yeni Bir Hava Saldırısı Başlamak Üzere

Suriye’ye Yeni Bir Hava Saldırısı Başlamak Üzere

(CUHA)- ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yeni bir saldırı hazırlığında bulunacakları Rusya Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Rusya Bakanlık sözcüsü Igor Konaşenkov tarafından yapılan açıklamada, İngiliz askeri şirketi Olive tarafından eğitilen bazı ‘Militanların’ İdlib’e gönderildiği ve burada ‘kimyasal saldırı provokasyonu’ için hazırlık bulunduğu açıklandı.

“Militanlar, Beyaz Miğferler’in kıyafetlerini giyip kimyasal saldırı kurbanlarını kurtarma görüntüleri vermekle görevlendirildi” Igor Konaşenkov tarafından açıklandı.

Konaşenkov ayrıca ABD’nin bu amaçla Basra Körfezi’ne 56 kruz füzesi taşıyan USS The Sullivans isimli savaş destroyer’i gönderdiğini, Katar’daki El Hudeyd hava üssüne de 24 havadan karaya füze taşıyabilen B-1B bombardıman uçağını konuşlandırdığını ifade etti.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Konaşenkov, geçtiğimiz günlerde ABD, İngiltere ve Fransa hükumetlerinin üst düzey isimlerinden gelen kimyasal saldırı uyarısının da bu hazırlığın bir parçası olduğunu dile getirerek, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından bir açıklama yapılarak, “Esad, İdlib’de kimyasal silah kullanırsa güçlü bir cevap vereceğiz” diye konuşmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Suriye Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?