• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TBMM Başkanı Şentop Dünya Çocuklarını Kabul Etti

TBMM Başkanı Şentop Dünya Çocuklarını Kabul Etti

(CUHA) – TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye’ye gelen konuk çocuklara, “İnanıyorum ki bugün dünyaya kardeşliği, barışı, dostluğu ve umudu sizler aşılayacaksınız. Kendi ülkeniz ve dünya için çok çalışmalısınız” dedi.

Türkiye’nin de yer aldığı 40 ülkenin çocuklarını kabul eden TBMM Başkanı Şentop, çocuklara bazı dillerde “Hoş geldiniz” diyerek sözlerine başladı. Şentop, şöyle konuştu:

“Bugün bağımsızlığını, hürriyetini ve kurtuluşunu üstün gayretlerle kazanmış bir milletin ülkesindesiniz. Bu milletin kurtuluşunda önderlik eden ve sizlere bugünü bayram olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, geçmişten sizlere şöyle seslenmiştir: ‘Küçük hanımlar, küçük beyler, sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketleri asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak inanıyorum ki bugün dünyaya kardeşliği, barışı, dostluğu ve umudu sizler aşılayacaksınız. Kendi ülkeniz ve dünya için çok çalışmalısınız. Sizler bizim gönül elçilerimizsiniz. Hepinizi en samimi hislerle selamlıyorum, gözlerinizden öpüyorum.”

TBMM Başkanı Şentop, daha sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Kabulde, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve diğer yetkililer hazır bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?