" /> TBMM Başkanı Yıldırım’dan Zafer Haftası mesajı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TBMM Başkanı Yıldırım’dan Zafer Haftası mesajı

TBMM Başkanı Yıldırım’dan Zafer Haftası mesajı

Ankara (CUHA) – TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Malazgirt Zaferi’nin 947. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkanı Yıldırım’ın mesajı şöyle:

“Zaferle dolu tarihimizin en şanlı günlerinden biri 26 Ağustos 1071’de yaşanmıştır. Milletimiz bin yıl önce Batı’ya doğru kutlu bir yürüyüş başlatıp Anadolu’yu kendine ebedi vatan olarak seçmiştir. Müslümanları izmihlalden kurtaran ve aziz milletimizi tarihin öznesi haline getiren başkomutan Alparslan, 50 bin kişilik ordusuyla dönemin süper gücü kabul edilen Bizans ordusuna karşı Malazgirt’te tarihimizin en büyük zaferlerinden birini kazanmıştır.

Millî tarihimizin iftihar sayfalarından birini açan büyük zaferle, Anadolu ebedi yurdumuz haline gelip, birlik ve kardeşliğimizin merkezi olmuştur. 947 yıl önce akın akın göç ederek yerleşmeye başladığımız Anadolu’yu millî bekamızın merkezi olarak muhafaza etmek en büyük dilek ve hedefimizdir.

1071 yılından itibaren siyasi coğrafyamız haline getirdiğimiz Anadolu’da kurduğumuz medeniyetimizle, coğrafyayı vatan haline getirip insanlığın ortak değerlerine büyük katkıda bulunduk. Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti ile millî devamlılığımızı da bu topraklarda tesis ettik.

Geçmişimizden aldığımız ilham, istikbale giden yolda bizlere güven vermektedir. Gayemiz hürriyet ve istiklâlimizi muhafaza ederek dünya milletler ailesi arasındaki itibarımızı devam ettirmektir. Varlığımıza yönelen her tehdit, milletimizin inanç, gayret ve cesaretiyle bertaraf edilecektir.

Millî birliğimizi muhafaza ederek ülkemizde ve bölgemizde barışı tesis etmeye çalışan şanlı milletimizin Malazgirt Zaferi’nin 947. yıldönümünü kutluyorum. Kazandıkları zaferle Türk Milletini dünya milletler ailesinin şerefli bir üyesi haline getiren aziz şehitlerimize ve onların başkomutanı Alparslan’ı minnet ve şükranla anıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?