" /> TBMM İçtüzük değişik teklifi komisyonda – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TBMM İçtüzük değişik teklifi komisyonda

TBMM İçtüzük değişik teklifi komisyonda

Ankara (CUHA) – TBMM Anayasa Komisyonu, AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. Komisyonda, Anayasa’da yapılan değişikliklere uyum sağlama amacını taşıyan TBMM İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine başlandı.

Bozdağ, geçmişten günümüze İçtüzüklerle ve bunlarda yapılan değişikliklerle ilgili bilgiler verdi ve İçtüzük değişikliğinin her dönem gündeme geldiğini ifade etti.

Teklif üzerinde söz alan TBMM Başkanvekili, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, İçtüzüğün, Anayasa’ya uygun hale getirilmesi gerektiğini belirtti.

Teklifin, kelime ve kavram değişiklikleriyle uygulama değişikliklerini kapsadığını vurgulayan Şentop, yeni sistemin işleyişinde yasama çalışmalarına katkı sağlayacak düzenlemelerin de teklifte yer aldığını aktardı.

Daha önce kaldırılmış olan bazı mevzuatların da İçtüzük’ten çıkarıldığını anlatan Şentop, “Teklif, hem Anayasa’ya uyum bakamından Meclisin çalışmalarını kolaylaştıracak hem de İçtüzüğü yeni sisteme uyumlu hale getirecektir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?