" /> TİM Heyeti Kamerun’da – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TİM Heyeti Kamerun’da

TİM Heyeti Kamerun’da

Kamerun (CUHA)- Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda düzenlenen Kamerun Ticaret Heyeti, ülkenin ticari başkenti Douala’da gerçekleştirildi.

Heyet kapsamında düzenlenen ikili iş görüşmelerine Kamerunlu iş insanlarının ilgisi yoğun oldu.

Toplantıya, elektrik-elektronik, yazılım ve bilişim, demir ve demir dışı metaller, tekstil ve hammaddeleri, kimyevi ürünler, inşaat malzemeleri, otomotiv sanayi, orman ürünleri, mobilya, hazır giyim, gıda, kozmetik, kamp ürünleri ve halıcılık sektörlerinde faaliyet gösteren 25 firmadan toplam 29 Türk iş insanı katıldı.

Kamerun Ticaret Müşaviri İsmail Anıl Karacaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen ikili görüşmelerde Türk firmalarıne yoğun ilgi gösterildi.

Douala’daki Akwa Palas Otel’de gerçekleşen ikili görüşmeler kapsamında 25 Türk firması 200’e yakın Kamerunlu firma ile 500’den fazla görüşme gerçekleştirdi.

Kamerun Ticaret Müşaviri Karacaoğlu, Türk iş insanlarını Kamerun’da ağırlamaktan onur duyduklarını ifade ederek, Kamerun ve Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin oldukça olumlu seyirde devam ettiğini belirtti.

Kamerun’un Orta Afrika pazarına giriş konusunda çok önemli bir jeopolitiği olduğunu belirten Kocaoğlu, ikili ilişkilerimizin bölgesel anlamda da öneminin altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ekonomi haberleri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?