" /> Tunceli Belediyesi Aşevinde Pişiyor, İhtiyaç Sahibi Ailelerin Sofrasına Gidiyor – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tunceli Belediyesi Aşevinde Pişiyor, İhtiyaç Sahibi Ailelerin Sofrasına Gidiyor

Tunceli Belediyesi Aşevinde Pişiyor, İhtiyaç Sahibi Ailelerin Sofrasına Gidiyor

(CUHA) – Tunceli Belediyesi Aşevi ile engeli olan, yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evine her gün üç çeşit yemek götürülüyor.
Tunceli Belediyemiz, hayata geçirdiği sosyal projelerle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gönüllerine dokunuyor. Bu kapsamda Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Aşevi ile ihtiyaç sahibi 1000 kişinin evine günlük sıcak yemek götürülüyor.
Yapılan incelemeler sonrasında belirlenen engeli olan, yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evine her gün üç çeşit yemek, sıcak koruma özelliğine sahip sefer taslarıyla Belediyemiz personeli tarafından götürülüyor.
Aşevimizde hazırlanan yemeklerden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız 153 Beyaz Masa Danışma Hattı üzerinden ya da Tunceli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne gidip bizzat başvuru yapabiliyor.
Valilik ve Belediye olarak vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Önceliğimiz, vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını gidermek. İlimizde her ailenin evinde sıcak yemek olsun istiyoruz. Bu doğrultuda günlük 1000 vatandaşımızın evine haftanın her günü sıcak yemek gönderiyoruz. Aşevimizde hazırlanan yemekler, öncelikle engeli olan, yaşlı ve hasta vatandaşlarımıza gönderiliyor. Vatandaşlarımızın her ihtiyacını gidermeye, onlara destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.
Evlerine günlük sıcak yemek götürülen vatandaşlarımız ise memnuniyetlerini dile getirip Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e teşekkürlerini iletti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?