" /> “Tunceli turizm cenneti olabilecek bir şehrimiz” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Tunceli turizm cenneti olabilecek bir şehrimiz”

“Tunceli turizm cenneti olabilecek bir şehrimiz”

Tunceli (CUHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Tunceli Cemevini ziyaret ederek Alevi dedeleriyle bir süre görüştü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta AK Parti Hükümeti’nin Aleviler ve cemevleri konusunda çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, “Alevilerin, cemevlerinin sorunları, sıkıntıları nedir, bunlarla ilgili bir çalışma yapmayı düşünüyoruz ve gündemimizde var.” dedi.

“Bu aslında çok büyük bir sorun da değil, sıkıntı da değil. Çok rahat çözebileceğimiz meseleler.” diyen Usta, şunları söyledi:

“Ama gündeme alınıp ve çözümü noktasında da sizlerden gelecek tavsiyelerle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisinde bu noktada nasıl bir yol izlenebileceği noktasında tekliflerimizi önerilerimizi sunacağız. Sonuçta önemli olan bir ve beraber olmamız. Buradaki sorunları tespit edip, beraber çözebiliriz. Bu güç bizde var. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Hiç endişemiz olmasın. Hedefimiz sıkıntıları ve sorunları çözüp, birlik ve beraberlik içerisinde bu ülke için hep birlikte çalışmak.”

Tunceli’ye hayran kaldığını anlatan Usta, “Tunceli’nin inanılmaz güzel bir şehir ve inanılmaz bir doğası var. Turizm cenneti olabilecek bir şehrimiz. Sayın Valimizin çalışmalarıyla burası güvenli ve huzurlu bir şehir haline gelmiş. Bundan sonrası için hep birlikte el ele vererek, çalışacağız. Bu güven ve huzur ortamını daha da artıracağız ve sorunlarımızı, sıkıntılarımızı çözerek hem Tunceli’yi hem de Türkiye’yi daha iyi noktalara getireceğiz.” diye konuştu.

Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Tunceli Cemevi dedesi Ali Ekber Yurt da sorunlarının çözümü için destek beklediklerini ve çözüm için diyaloğa ihtiyaç bulunduğunu belirterek, beklentilerinin çok yüksek olduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından, bir Alevi dedesinin Kerbela mersiyesini bağlamasının ardından program sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tunceli haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?