" /> Türkiye Genelinde Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Uygulama Yapıldı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkiye Genelinde Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Uygulama Yapıldı

Türkiye Genelinde Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Uygulama Yapıldı

(CUHA) – Ülke genelinde, geleceğin teminatı çocukların ve gençlerin güvenliği için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması” düzenlendi.

Emniyet Genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin suça sürüklenmesi ve suç mağduru olmalarının engellenmesi, uyuşturucu satan ve aranması olan şahısların yakalanması, ilköğretim çağındaki çocuklar, ortaöğretim ve üniversite çağındaki gençlerin başta uyuşturucu olmak üzere her türlü zararlı faktörden uzak tutulması amacıyla 24 Ekim tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birimler tarafından “Okul Çevreleri ve Okul Çevrelerindeki Şahıslara Yönelik Uygulama” gerçekleştirildi.

Uygulama süresince okullar, çocuk parkları ve öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu alanlarda uyuşturucu kullanan, satan ve aranan şahıslara yönelik denetimler yapıldı. Ayrıca uygulama kapsamında üniversite kampüsleri, öğrenci yurtlarının yakın çevrelerinde faaliyet gösteren umuma açık yerler denetlendi.

21.191 Emniyet ve 22.443 Jandarma personeli olmak üzere toplam 43.634 personel ile 11.120 ekibin katılım sağladığı uygulama sonucunda; 17.648 okul çevresi ve 287.799 şahıs kontrol edildi, 568 aranan şahıs yakalandı, 19.174 işyeri denetlenmiş olup 166 şahıs hakkında idari işlem yapıldı, 7 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet av tüfeği, 99 adet fişek, 6 adet kesici/delici alet, 4 adet kurusıkı tabanca, 3 gr. eroin,  57 gr. esrar ve 74 gr sentetik uyuşturucu,11 adet sentetik uyuşturucu hap, 1.208 paket kaçak sigara ile 4 litre kaçak içki ele geçirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?