" /> Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneğinden Kılıçdaroğlu’na Ziyaret – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneğinden Kılıçdaroğlu’na Ziyaret

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneğinden Kılıçdaroğlu’na Ziyaret

Ankara (CUHA) – Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin ziyaretinde, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen eşlik etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Gazilik ve Mareşallik unvanının verildiği ve derin bir anlamı olan Gaziler Günü’nde gerçekleşen onurlu ziyaret için teşekkür eden CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu; “Gerçekten de Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı bir geçmişi var, şanlı bir geleceğinin de olması lazım. Geçmişinde bu ülke için kan dökmüş, bedel ödemiş şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Eğer biz bugün evlerimizde rahat oturabiliyorsak, geçmişte verilen bu bedellerin sayesinde olmuştur. Ülkesi için, vatanı için bedel ödeyip, hayatını şehit olarak o topraklarda bırakmış olanlar veya bedeninin bir parçasını bırakmış olanlar, gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Onlara her yerde, her ortamda saygıyla anmakta bizim temel görevlerimizden birisidir.”
19 Eylül 1921’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşallik unvanının verilmesinin 97. Yılında gerçekleştirdikleri ziyaretten gurur ve onur duyduklarını belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Işık ise “Türkiye Cumhuriyeti’nin var oluş sebeplerinden biri olan bu şehitlik ve gazilik mertebesi onuru, madalyasıyla şereflenmiş gaziler olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için, Türkiye Cumhuriyeti’nin huzur dolu, mutlu günleri yaşaması için canını vermiş, bir parçasını bırakmış gazilerin bu kutlu gününde sizlerle birlikte olmaktan bizde gurur duyduk.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?