• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkiye’nin 1,5 Trilyon Dolar Parası Terörle Mücadeleye Gitti

Türkiye’nin 1,5 Trilyon Dolar Parası Terörle Mücadeleye Gitti

Şanlıurfa (CUHA) – AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen “Vefa Yemeği”ndeyaptığı konuşmada, terör örgütü PKK ile de çok güçlü şekilde mücadele edildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“40 yıllık bu mücadele Türkiye’ye kaça mal oldu diye bir sorun. Ölen on binlerce insanı, şehitlerimizi bir tarafa bırakarak söylüyorum, bundan birkaç sene evvel hesaplamıştık 1,5 trilyon dolar Türkiye’nin parası terörle mücadeleye gitti. Elin gavuru kenarda seyrediyor ve gülüyor. İnanın bunlar Türk’ü, Arap’ı, Kürt’ü sevmezler. Bunlar için Orta Doğu halklarının zerre miktarı bir değeri yoktur. Bakın Suriye’ye, Halep’in, Şam’ın ne hale getirildiğini düşünün. O canım medeniyet ayaklar altına alındı. Milyonlarca insan öldü. 10 milyona yakın Suriyeli evini, yurdunu terk etmek zorunda kaldı. Irak’ta asırlardır bir arada yaşayan insanlar etnik kökenleriyle ayrıldı. Etnik yapılar birbirine düşman olduğu gibi, maalesef mezhep üzerinden halklar da birbirine düşman edildi.”

“Büyük oyunu görüyoruz”

Türkiye’de yıllardır büyük oyunlar oynandığını ve bunların hepsinin aynı amaca hizmet ettiğini anlatan Numan Kurtulmuş, “Büyük oyunu biliyorsunuz, bütün bu oyunları bozacak bölgede bir tane güç vardır, oda Türkiye’dir. Bütün bu oyunları bozacak bir tane siyasi organizasyon vardır, o da AK Parti’dir. Bütün bu oyunları bozacak bir lider vardır, o da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun için Türkiye’ye bu kadar yükleniyorlar. Biz büyük oyunu görüyoruz. Gezi olayları oyunun bir parçası, 17-25 Aralık oyunun bir parçası, 15 Temmuz oyunun kanlı bir parçası, FETÖ denilen eşkıya çetesi bu oyunun bir parçası, PKK denilen örgüt, PYD, DEAŞ bu oyunun birer parçası. Koyun parçaları yan yana, oyunun adı ‘ikinci Sykes-Picot’dur. Yani bir asır evvel sınırlarını böldükleri bu coğrafyanın şimdi gönüllerini, zihinlerini bölerek halkları düşman hale getirmek istiyorlar. Bu oyunun farkındayız. Farkında olduğumuzu onlar da biliyor ama Türkiye olarak güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Dirliğimizi, birliğimizi inşallah hiç bozmayacak ve bozdurmayacağız. 31 Mart bu anlamda çok önemli bir seçim.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?