" /> Türkmenbaşı Bulvarı otoyola akıllı kavşakla bağlanıyor – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkmenbaşı Bulvarı otoyola akıllı kavşakla bağlanıyor

Türkmenbaşı Bulvarı otoyola akıllı kavşakla bağlanıyor

Adana  (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kent içi ulaşımı rahatlatan kritik hamlelerine bir yenisini ekledi.

Adana’da uygulamaya koyduğu ulaşım projeleriyle kentiçi trafik çilesi yaşatan düğümleri tek tek çözen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kritik hamlelerine Türkmenbaşı Bulvarı-Otoyol Bağlantı Yolları Projesi’ni de ekledi. Ulaşım Master Plan’yla eşgüdümlü projede Türkmenbaşı , Mavi ve Ali Bozdoğanoğlu bulvarlarının kesişimindeki 50 metrelik sulama kanalı köprüsünün 100 metreye genişletilmesi ve yeni akıllı kavşak çalışması şekillenmeye başladı.

BETON KİRİŞLER YERİNİ BULDU
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ramazan Akyürek,  kentiçi ulaşımı dört yönde rahatlatacak ve otoyola geçişi kolaylaştıracak proje kapsamında Mavi Bulvar üzerindeki köprü genişletme çalışmalarını yerinde denetleyerek, dev beton kirişlerin montajını bir süre izledi. Sulama kanalı üzerindeki 50 metre genişliğindeki köprünün 100 metreye çıkarılması ve yeni akıllı kavşağın ortaya çıkması için hazırlanan dev krişlerin imalatı sanayi tesisinde tamamlanıp, TIR’larla şantiye sahasına getirildi. Beton krişler, vinçler yardımıyla sulama kanalının üzerindeki köprüye eklendi.


KUZEY ADANA’NIN ULAŞIMI RAHATLIYOR
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ramazan Akyürek, Tarsus-Adana-Gaziantep(TAG) Otoyolu’nun şehir içi bağlantılarını sayısını arttırılıp, doğu-batı yönünde çevre yolu özelliğini güçlendirmek amacıyla Türkmenbaşı Bulvarı – Otoyol Bağlantı Yolları Projesi’ni uygulamaya koyduklarını belirtti.  Akyürek, söz konusu otoyol bağlantısınının Türkmenbaşı, Mavi, Ali Bozdoğanoğlu, Bülent Ecevit, Himli Kürklü, İsmet Atlı ve Aliya İzzet Begoviç bulvarlarına geçiş vereceğini ve yeni yerleşimlerin yoğun olduğu bölgede büyük rahatlama getireceğini vurguladı.

MERSİN VE CEYHAN YÖNÜNDEN GİRİŞ-ÇIKIŞ
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, “Karayolları Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde yürüttüğümüz Türkmenbaşı Bulvarı -Otoyol Bağlantı Yolları Projemiz, Mersin ve Ceyhan yönünden sürücülere giriş ve çıkış imkanı sunacak. Bu haliyle hem yakın çevresindeki mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız ulaşım kolaylığına kavuşacak, hem de kentimizin diğer ana arterlerindeki trafik yükü hafifleyecek. Hemşehrilerimize çok yönlü, güvenli ve konforlu bir ulaşım güzergahını kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?