• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına Simone Kaslowski Seçildi

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına Simone Kaslowski Seçildi

İstanbul (CUHA) – TÜSİAD’ın 49. Genel Kurulu Toplantısı’nda TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyelerinin seçimi gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanlığına Simone Kaslowski seçildi.

Genel Kurul Toplantısı’nda, TÜSİAD’ın yeni Yönetim Kurulu üyeleri belli oldu. Genel Kurul’da seçilen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Simone Kaslowski’yi, Başkan Yardımcılıklarına ise Murat Özyeğin, Mehmet Tara ve Bahadır Balkır’ı seçti.

Kaslowski, yaptığı konuşmada, ülke için bilgi ve bilimin yolunu tutmanın, ulusal çıkarların temellerinden biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Çağın değerleri olan inovasyona dijital dönüşüme katma değere güç veren fikirler ve beyinler kendilerine yer bulacakları özgür alanlara yöneliyor. Sosyal kalkınma teknolojik atılım ve demokratikleşme hedeflerini gerçekleştirmemiz sahip olduğumuz kıymetli beyinlerin istikbali başka coğrafyalarda aramalarının önüne geçecektir. Yönetim Kurulu dönemimizde TÜSİAD’ın yarım asrı devirmesine tanıklık edeceğiz. TÜSİAD bugün kapsamı sorumlulukları ve kurumsal hafızası ile bir iş dünyası örgütünün çok ötesinde ülkemiz için yeni fikirlerin filizlendiği bir düşünce kuruluşu hüviyetindedir.  Bu dönemde de dört bin şirketi temsil eden üyelerimizin deneyimlerinden fikirlerinden eleştirilerinden en yüksek seviyede faydalanacağız. Küresel rekabette daha güçlü bir Türkiye için çok soru soracağımız çok yanıt arayacağımız çok paylaşımda bulunacağımız bir dönem yaşayacağız.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?