" /> Ukranya’da Kırım halkına baskı devam ediyor – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ukranya’da Kırım halkına baskı devam ediyor

Ukranya’da Kırım halkına baskı devam ediyor

(MNT Haber) – Şu anki Ukrayna makamlarının izlediği politika faşist rejimini desteklemeyen halka baskı yapmaya devam ediyor.

Kırım Birliği Başkanı olan ve Herson bölgesinde Geniçesk İlçe Devlet Başkanlığı da yapmış olan Seyitümer Nimetullaev SBU teşkilatı tarafından,meclisin kamuya ait olan lojmanında ani bir baskın yapılarak arandı.
Meclis başkanları ise Kırım tatar halkını kendi tarafından olanlar ve olmayanlar olarak ayrıştırmaya devam ediyor.
Ukrayna Kırım Meclis Başkanlığı yapmakta olan Cemilov ve Çubarov’un kişisel çıkarları halkın çıkarlarından daha önemliydi. Meclisin talimati üzerine SBU teşkilatı tarafindan bir kez daha Kırım Birliği Başkanı olan Seyitümer Nimetullaev ailesinin tüm mal varlığına el konuldu.

Meclis üyelerinin bu tutumu artık geleneksel bir hal almış durumdadır.Hatırlatalım blokaj organizatörü Lenur İslamov,Seyitümer Nimetullaev’in Çangor’daki otel ve pansiyonlarına da el koymuştu.

Tüm bu yasadışı eylemler bugün Ukrayna hükümetinin izlediği politikanın ne kadar hukuktan uzak olduğunu göstermektedir.

Kırım tatar halkı bu yasa dışı eylemlerin farkına çok geçmeden vardı, ve bu yasal olmayan politikaları izleyenlerden uzak durmaya özen gösterdi.

Seyitümer Nimetullaev başkanlığındaki bölgesel kamu kuruluşu “Kırım Birliği” ve Kırım Tatar Halk Meclisi Kırım’ın tarihi gerçekliliğini ve Rusya halkıyla ayrılmaz bir bütünlüklerinin olduğunu göstermiş oldu.

Kırım Meclis Başkanının yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandi “Rusya tarafından Kırım tatarlarına yapıldığı söylenen baskıların gerçekliliği yansıtmadığını ve Paraşenko rejimine karşı çıkan Kırım tatarlarının Ukrayna’da gerçekten zulüm gördüklerini görüyoruz.
Nimetullaev ailesine yönelik operasyonda yer alan bütün özel güçlerin iktidarı ele geçiren faşist rejimle bağlantılı olduğunu biliyoruz.
Kırım tatarları özgür bir halktır Cemilov ve Çubarov’un yaptığı baskılar özgür kırım halkını asla korkutamaz.
Kimse bunlara halk adına konuşma hakkı ve temsil etme yetkisi vermedi.Bugün anavatanımızda yaşıyoruz, bizler Kırım halkı olarak Rusya hükümetinin Kırımın tarihi değerlerini koruduğunu ve Kırım halkı için attıkları adımları görüyoruz.”

 

свой-чужой

Политика действующей власти Украины строго направлена на давление на людей, которые не поддерживают их фашистский режим. По наводке Меджлиса в доме, принадлежащем общественному деятелю, председателю «Къырым бирлиги» и Общественного Совета Крымскотатарского Народа, экс-председателю Генической райгосадминистрации Херсонской области Сейтумеру Ниметуллаеву был произведён обыск сотрудниками СБУ. Лидерами Меджлиса продолжается деление крымских татар на своих и чужих. Личные интересы Джемилева и Чубарова были для них всегда выше интересов народа. По наводке Меджлиса спецслужбы в очередной раз ограбили семью Ниметуллаевых. Это уже стало традицией, когда члены Меджлиса захватывают чужое имущество. Напомним, что организатор блокад Ленур Ислямов захватил гостиницу и пансионат, принадлежащие Ниметуллаевым на Чонгаре. Все эти противоправные действия подтверждают, что правосудие сегодня в Украине отсутствует полностью и беспредел ̶ это главный закон киевской «хунты». Крымскотатарский народ давно понял сущность этих политиканов и дал им правомерную оценку и реально дистанцировался от этих «деятелей». Региональная общественная организация «Къырым бирлиги» и Общественный Совет Крымскотатарского Народа во главе с Сейтумером Ниметуллаевым стали реальной общественной силой на своей исторической Родине и показали всему народу, что российская действительность Крыма это реальный факт и крымские татары являются неотъемлемой частью единого российского народа. Заявление лидеров Меджлиса, что крымских татар притесняют в Крыму, не соответствуют действительности. Мы видим, что в Украине реально преследуются крымские татары, которые выступают против режима Порошенко. Все спец.силы, задействованные в операции против семьи Ниметуллаевых, вот тот реальный факт, показывающий всю сущность фашистского режима, который захватил власть на Украине. Крымские татары это свободолюбивый народ и никаким Джемилевым и Чубаровым не удастся его запугать. Никто этим проходимцам не давал права говорить от имени народа, и никто никогда не уполномочивал их представлять наш народ. Мы сегодня живём на своей Родине, мы реально видим все шаги, которые делает Российская Федерация, чтобы наш народ обустроился на своей исторической Родине.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?