• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ulukışla’da Seçim Kurulu Başkanı AKP’li Eski Başkan İddiası

Ulukışla’da Seçim Kurulu Başkanı AKP’li Eski Başkan İddiası

Ankara (CUHA) – CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 24 Haziran seçimlerinden sonra Niğde Ulukışla’daki seçmen sayısında bin 700 artış olduğunu ve savcılığın seçmen sayısıyla ilgili inceleme başlattığını anımsattı.

Seçmen sayısıyla ilgili AK PARTİ, CHP ve MHP’nin itirazlarının 3 bin 814’e ulaştığını ve polisin kontrollere başladığını anlatan Gürer, “bazı mahallelere gidilmeden incelemelerin yapıldığı” yönünde iddialar bulunduğunu aktardı. Bu konudaki müracaatlarının sürdüğünü ifade eden Gürer, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ulukışla’da şu anda İlçe Seçim Kurulu Başkanlığını yapan hâkim, AK PARTİ’nin Ümraniye gençlik kolu başkanı iken, 15 Temmuz sonrası avukatlıktan hâkimliğe geçmiş biri. Biz sayın hâkimin tarafsızca görevini yapacağını umut ediyoruz ama AK PARTİ’nin gençlik kolu başkanlığından gelen bir hâkimin varlığı, seçmenler üzerinde de şüphe yaratıyor. Seçmen değişiminde, ‘Ulukışla’nın cazibesi arttı, ilçeye geliş fazla’ denilen noktada, çocukların ve 19 yaşın altında nüfusun bölgeye gelmeyip yalnız seçmenlerin gelmesi de manidar. Bu konunun takipçisiyiz. CHP Genel Merkezi, bu konuda titiz çalışma yürütüyor ve Türkiye genelinde bu tür seçmen hareketlerini yakından takip edip ilçe başkanları vasıtasıyla itirazlar gerçekleşiyor. Süreç sona erinceye kadar da hakkaniyetli ve âdil bir seçimin gerçekleşmesi için seçmen kayıtlarıyla ilgili girişimlerimizi sürdüreceğiz.”

Helal Akreditasyon Kurumuyla ilgili düzenlemelerin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulunda dün bir konuşma yaptığını ve domuz, at ve eşek etinin gıdada kullanılmasına dikkati çektiğini anımsatan Gürer, Tarım ve Orman Bakanlığının taklit ve tağşiş ürünlerle ilgili listeyi yayınlamasını istedi. Vatandaşın ne yediğini bilmesi gerektiğini vurgulayan Gürer, “AK PARTİ, 2006’da domuz etinin kasaplık hayvan olmasına izin verdi. Domuz şu an kasaplık hayvan eti. Bireyin tercihidir ama bunu tüketmek istemeyen yurttaşa, bilgisi dışında bunun yedirilmesini kabul etmek mümkün değil.” diye konuştu.

Türkiye’nin geleceğinin tarım ve hayvancılıkla kurtulabileceğine işaret eden Gürer, robotlaşmayla çok sayıda fabrikada insanların işsiz kalacağını, tarım ve hayvancılığın yaygınlaştırılması ve sanayinin geliştirilmesiyle, ülkede işsizliğin önleneceğini dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?