• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Üst Düzey Yöneticilerininde Olduğu 4 PKK’lı Öldürülürken 2’si Sağ Yakalandı

Üst Düzey Yöneticilerininde Olduğu 4 PKK’lı Öldürülürken 2’si Sağ Yakalandı

(CUHA)- Terörle mücadele kapsamında operasyonlara aralıksız devam eden güvenlik güçleri Şırnak’ta 2 teröristi silahlarıyla sağ olarak ele geçirirken, Bingöl ve Tunceli’de ise 4 teröristi etkisiz hale getirdi.

İl Valiliklerinden yapılan açıklamada şunlar söylendi;

ŞIRNAK

25.08.2018 tarihinde saat 19.45’te Şırnak ili Uludere ilçesinde, BTÖ mensuplarının yasadışı yollardan ülkeye giriş yapacağına dair gelen istihbarı bilgi üzerine Şırnak İl Jandarma komutanlığına bağlı birlikler tarafından Şenoba beldesi Çukuryayla mevkisinde operasyon düzenlenmiş olup,  operasyon sonucunda (2) BTÖ mensubu silahlarıyla beraber (1 adet Kanas 1, 1 adet m16) sağ olarak ele geçirildi.

Ele geçirilen BTÖ mensuplarının Mazlum Goyi (K) Mazlum Kaçan ve Kahraman(K) Lezgin Yarar oldukları; Mazlum Goyi (K) Mazlum Kaçan’ın, Kel Mehmet cephesi üçlü yürütme kurulu üyesi olduğu tespit edildi.

BİNGÖL

Bingöl İli Karlıova İlçesi Kırsalında icra edilen operasyon neticesinde birisi İçişleri Bakanlığı gri listesinde sözde bölge sorumlusu olarak aranan olmak üzere (2) BTÖ mensubu silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.

TUNCELİ

Tunceli-Merkez Kırsalı Bali Deresi’nde İl Jandarma Komutanlığınca başlatılan operasyon kapsamında; eylem hazırlığında olan 2 BTÖ mensubu terörist hava kuvvetleri desteğiyle  sabaha karşı etkisiz hale getirildi.

Yapılan açıklamalarda; güvenlik güçlerinin bölge halkının da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ülke genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?