" /> Vali Demirtaş: “Vatandaşlarımızın Tapu Probleminin Ortadan Kalkacak” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Demirtaş: “Vatandaşlarımızın Tapu Probleminin Ortadan Kalkacak”

Vali Demirtaş: “Vatandaşlarımızın Tapu Probleminin Ortadan Kalkacak”

Adana (CUHA) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Kumrulu ve Gümüşyazı köylerinde yaşanan tapu sorununu anımsatarak, “Sorunun çözümüne ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığımız bünyesinde kanun teklifi hazırlandı. En kısa sürede kanunun yürürlüğe girmesiyle, vatandaşlarımızın tapu probleminin ortadan kalkacağını ifade ediyorum” dedi.

Demirtaş, Yüreğir İlçesi Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 1949 yılında yaşanan taşkından sonra Kumrulu ve Gümüşyazı köylerinin Maliye’ye kayıtlı bir bölgeye taşındığını belirterek, şöyle konuştu:

“Bu durum vatandaşlarımızla Maliye arasında bir tapu probleminin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Sorunun çözümüne ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığımız bünyesinde kanun teklifi hazırlandı. En kısa sürede kanunun yürürlüğe girmesiyle, vatandaşlarımızın tapu probleminin ortadan kalkacağını ifade ediyorum.”

Eski devlet hastanesinin yerine yapılacak olan 100 yatak kapasiteli Güney Yüreğir Devlet Hastanesi’nin projesinin de hazırlandığını yıl içerisinde ihalesinin gerçekleştirileceğini söyleyen Demirtaş, “Aynı zamanda Yüreğir Kaymakamlığımızın yeni hizmet binası da tamamlanarak Yüreğirli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur” dedi.

144 derslik 6 okulun inşaatının devam ettiğini belirten Demirtaş, “Önümüzdeki eğitim öğretim yılımıza yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu çalışmaların toplam proje bedelinin 52 milyon 610 bin TL olduğunun altını çizmek istiyorum” dedi.

“MAHALLENİZDE YAŞAYAN HER VATANDAŞTAN HABERDAR OLMALISINIZ”

Mahalle muhtarlarına seslenen Demirtaş, “Mahallenizde yaşayan her bir vatandaşımızdan mutlak surette haberdar olmalısınız. Zenginini yoksulunu, fakirini ve hastasını bilmelisiniz. Kapı kapı, hane hane mahalle sakinlerini tanımalı, vatandaşla iç içe olmalısınız” diye konuştu.

Muhtarlığın gelenin işinin yapıldığı, vaktin boş sohbetlerle geçirildiği yer olmadığını belirten Demirtaş, şunları ekledi:

“Muhtarlık, mahallenizin dertleriyle dertlenip, çözüm bulmak yerdir. Malumunuz olduğu üzere, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine hızla ilerliyoruz. Seçimlerin huzur, güven ve kardeşlik ortamında gerçekleştirilmesi için, çalışmalarımızı tüm birimlerimizle koordineli bir biçimde sürdürüyoruz. Alacağımız tedbirlerle, vatandaşlarımızın hür iradesini sandıklara yansıtmasını temin edeceğiz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?