" /> Veli Ağbaba, “İktidarları Sürsün Diye 10 Ekim’i Görmezden Geldiler” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Veli Ağbaba, “İktidarları Sürsün Diye 10 Ekim’i Görmezden Geldiler”

Veli Ağbaba, “İktidarları Sürsün Diye 10 Ekim’i Görmezden Geldiler”

(MNT) – Sincan Cezaevi İnfaz Kurumu’nda devam eden 10 Ekim Ankara Katliamı davasında bugün karar verilmesi bekleniyor. Aralarında CHP Malatya Gençlik Kolları üyelerinin de bulunduğu 103 kişinin yaşamını yitirdiği davayı başından beri takip eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, çıkacak kararın vicdanları rahatlatmasını istediklerini belirtti.

Sincan Cezaevi İnfaz Kurumu’nda devam eden 10 Ekim Ankara Katliamı davasında bugün karar verilmesi bekleniyor.3 gündür devam eden karar duruşmalarını kalabalık bir CHP heyeti izliyor. CHP Meclis Başkanvekili Levent Gök ,Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba,Fethi Açıkel, Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile Mahmut Tanal ,Orhan Sarıbal ,Yıldırım Kaya ,Murat Emir ve Ali Haydar Hakverdi’den oluşan CHP heyeti sabah saatlerinde mahkeme salonuna geldiler.

10 Ekim Ankara Katliamı davasının Sincan Cezaevi İnfaz Kurumu’nda devam eden karar duruşmasına katılan ve konuyla ilgili yargı sürecini de başından bu yana takip eden Ağbaba,”10 Ekim katliamında hem 7 Haziran hem de 1 Kasım seçimlerine birlikte hazırlandığımız,etkinlikleri birlikte organize ettiğimiz Malatya Gençlik Kollarından arkadaşlarımız da katledildi.Kolumuz kanadımız kırıldı. Hem Malatyalı gençlerimizin aileleri hem de katledilen diğer barış güvercinlerinin aileleriyle davayı başından sonuna takip ediyoruz.10 Ekim katliamı davasında maalesef diğer katliam davalarında olduğu gibi hukuk rafa kaldırıldı.Mahkeme heyetinin talepleri görmezden gelmesi,apar topar karar vermek istemesi bunun göstergesidir” dedi.

SİYASETİN MÜDEHALESİYLE GÖRÜLEN DAVA
Ağbaba, “Duruşma salonunda ve dışındaki güvenlik önlemleri adeta katledilen insanların ailelerine psikolojik baskı olarak önümüze çıkıyor. Pek çok aile güvenlik güçlerine ‘Bu kadar güvenlik önlemini 10 Ekim’de Ankara Garı’nda da alsaydınız, şimdi yavrularımız yaşıyor olacaktı’ diyerek tepkilerini dile getiriyor. Siyasi anlayışın iktidarı uğruna görmezden geldiği ya da kontrolünde yaptığı 10 Ekim Katliamı’nın davası da baştan sona siyasetin müdahalesi ile ilerlemektedir. Sorumlu kamu görevlilerine soruşturma izinlerinin verilmemesi,siyasi sorumluların görmezden gelinmesi davadan vicdanları rahatlatacak kararın çıkmayacağının göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?