• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Yaşlılarımıza Sahip Çıkmak Geleceğimize Sahip Çıkmaktır”

“Yaşlılarımıza Sahip Çıkmak Geleceğimize Sahip Çıkmaktır”

Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Medeniyet ve kültür değerlerimizin nesillerden nesillere aktarılması konusunda büyüklerimizin rolünün, okuldan, öğretmenden, kitaptan daha fazla olduğuna inanıyorum. Dolayısıyla yaşlılarımıza sahip çıkmak, aynı zamanda geleceğimize sahip çıkmaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Birinci Yaşlılık Şurası’na katılarak bir konuşma yaptı. Medeniyet ve kültür değerlerinin nesillerden nesillere aktarılması konusunda büyüklerin rolünün, okuldan, öğretmenden, kitaptan daha fazla olduğuna inandığını belirten Erdoğan, “Dolayısıyla yaşlılarımıza sahip çıkmak, aynı zamanda geleceğimize sahip çıkmaktır” diye ekledi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2003 yılından bu yana, yaşlılarımız için çok önemli hizmetleri hayata geçirdik. Huzurevlerinde bakılan yaşlı sayısı 5 bini bile bulmazken, bugün 14 bine yaklaştı. ‘Kimsesizlerin kimsesi’ bir sosyal devlet olduğumuzu göstererek hiçbir yaşlımızı sokakta veya çaresiz bir şekilde dört duvar arasında bırakmıyor, hepsine de sahip çıkıyoruz. Yaşlıların tek başına hayatlarını sürdürdüğü, çocukların de tek başlarına büyüdüğü bir dünya, bizim dünyamız değildir. Biz köklerimizle varız. Köklerimizin en güçlü göstergesi de yaşlılarımızla, ak saçlılarımızla kurduğumuz ilişki biçimidir. Huzurevi tabelalarının arttığı değil, kuşakların aynı çatı altında birlikte yaşadığı veya ilişkilerin her gün kesintisiz sürdüğü bir Türkiye istiyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?