• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yerel Seçimler Öncesi CHP’de Sandık Güvenliği Eğitimleri Başladı

Yerel Seçimler Öncesi CHP’de Sandık Güvenliği Eğitimleri Başladı

Ankara (CUHA) – CHP Parti Okulu tarafından Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde Sandık Güvenliği Eğitimleri verilmeye başlandı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerdeki sandık güvenliğine yönelik eğitimlere Kırşehir, Çorum, İstanbul, Mersin ve Edirne ve Giresun’dan başlandı. Eğitimlerin koordinasyonu Mersin Eski Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı tarafından yapılıyor.

Halkın iradesinin sandık sonuçlarına tam olarak yansıması için sandıklarda görev verilen CHP üyesi ve gönüllüleri, en fazla 50’şer kişilik gruplar halinde ve interaktif yöntemlerle eğitiliyorlar.  Eğitimlerde, oy verme işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılacağına dair tüm bilgiler aktarılıyor. Böylece oy verme sürecinde hile yapılmasının önüne nasıl geçileceği anlatılıyor.

Eğitimde aynı zamanda seçmen haklarına dair bilgilendirmeler de yapılıyor. Böylelikle seçimlerin daha güvenli olması sağlanıyor.

CHP Parti Okulu sosyal medya hesapları üzerinden sadece kendi üyelerini değil, tüm seçmenleri bilgilendirmek üzere çeşitli videolar ve eğlenceli testler de hazırladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?