• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yunanistan’dan Skandal Karar: Darbeci Süleyman Özkaynakçı’ya İltica Hakkı

Yunanistan’dan Skandal Karar: Darbeci Süleyman Özkaynakçı’ya İltica Hakkı

Ankara (CUHA)- Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Danıştayı’nın, Darbeci Süleyman Özkaynakçı’ya iltica hakkını onaylaması dolayısıyla, skandal bir karara imza attığını söyledi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Yunanistan Danıştayı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin faillerinden Süleyman Özkaynakçı’ya iltica hakkı tanınmasına, Yunanistan Hükümetinin itirazını reddederek, skandal bir karara daha imza atmıştır” denildi.

Yunanistan Danıştayı’nın kararının Yunanistan’ın terörle mücadele konusundaki uluslararası yükümlülüklerine aykırı olduğu gibi, 1951 tarihli Mültecilerin Hukuki Statüsüne İlişkin Cenevre Sözleşmesinin de ihlali niteliğinde olduğunu belirten açıklamada, “Yunanistan, darbeci hainlerin iadesini defalarca reddederek , Türk milletinin vicdanını yaralayan bu tür kararlara zemin hazırlamıştır. Yunan makamları, uluslararası yükümlülüklerini dahi çiğneyecek kadar hukuk anlayışından yoksun yargı mekanizmalarına sığınarak darbeciler için ülkelerinin güvenli liman olmasına daha fazla müsaade etmemelidir” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
siyaset haberleri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?