• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yüreğir Belediyesi İşyeri ve Konut Satıyor

Yüreğir Belediyesi İşyeri ve Konut Satıyor

Adana (CUHA)- Yüreğir Belediyesi tarihinin en büyük yatırımlarından olan sosyal konutlar ve işyerleri satışa çıkıyor. Atakent Mahallesi’nde yaptırılan 231 konut ve 8 adet işyeri açık ihale yöntemiyle satışa çıkıyor.

Satışlar 14 Eylül – 24 Eylül tarihleri arasında Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ev ve işyeri almak isteyen vatandaşlar 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/c maddesine göre 231 konut için 135 bin Türk Lirası muhammen bedelle istedikleri dairenin ihalesine katılabilirler. Değişik metrekarelerde ve farklı fiyatlarda 8 adet işyeri için ise 14 Eylül’de ihale yapılacak.

Söz konusu konutların ve işyerlerinin ihalelerine ilişkin şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde görülebilir ve temin edilebilir. Şartları öğrenmek isteyen vatandaşlar www.yuregir.bel.tr adresini ziyaret edebilirler. Satış işlemleri işyerleri için 14 Eylül 2018, konutlar için ise 15-25 Eylül tarihleri arasında devam edecek.

İÇERİSİNDE HER TÜRLÜ SOSYAL DONATILAR MEVCUT

 Satışı yapılacak olan konutların içerisinde her türlü sosyal donatıların olduğunu ve uygunfiyatlarla ihaleye çıkarak vatandaşların ev ve işyeri sahibi olmasını istediklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ”Atakent Mahallesine yapılan konutlarımızın içerisinde kapalı yüzme havuzu ve spor salonu, kreş, çocuk oyun alanları ve 55 dönüm alan üzerine kurulu park ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Belediyemiz bu satışlarda kar amacı gözetmemektedir. Bütün amacımız dar gelirli vatandaşlarımız ev hayaline gerçekleştirsin ve sıcak bir yuvaya kavuşsun istiyoruz. Bunun için Yüreğir’de yeni yaşam alanları oluşturuyoruz.” şeklinde konuştu.

İŞYERLEİ DEĞİŞİK METREKARELERDE

Satışı yapılacak olan işyerlerinin çok amaçlı olarak kullanılabileceğinin belirten Başkan Çelikcan 6 adet işyeri 70 ile 110 metrekare arasında olduğunu diğer 2 dükkanın ise biri 2264 metrekare diğeri ise 1830 metrekare brüt alana sahip olduğunu belirterek ”Satışa sunduğumuz konut ve işyerlerinin ücretini çok düşük tuttuk. Bütün maliyetler artmasına rağmen biz bu gayrimenkullerimizi maliyetine satıyoruz. Amacımız vatandaşlarımız konut ve işyeri sahibi olsunlar.”şeklinde konuştu.

”Hangi konutun ve işyerinini ne zaman satılacağının duyurusu www.yuregir.bel.tr adresinden yapıldı. Bütün vatandaşlarımız almak istediği konutlara ve işyerlerine başvurabilirler.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?