" /> Yüreğir Belediyesi Mahalleler Arası Futbol Turnuvası coşkuyla tamamlandı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yüreğir Belediyesi Mahalleler Arası Futbol Turnuvası coşkuyla tamamlandı

Yüreğir Belediyesi Mahalleler Arası Futbol Turnuvası coşkuyla tamamlandı

Adana (CUHA) – Yüreğir Belediyesi çocukların yaz aylarını daha iyi değerlendirmeleri amacıyla 9-12 yaş arası Mahalleler arası minikler futbol tamam. Yaklaşık 1200 sporcu ve 40 mahalle takımının katılımıyla gerçekleştirilen turnuvanın finali de coşku içerisinde geçti.Turnuvaya katılan bütün sporcuların malzemeleri Yüreğir Belediyesi tarafından karşılandı. Yüreğir Belediyesi PTT Evleri Spor Kompleksinde gerçekleştirilen final maçlarında dereceye giren mahalleler; PTT birinci, Akıncılar ikinci, Atakent üçüncü ve Doğankent dördüncü oldu.

Fatih Terim Spor Tesislerinde yapılan törene Başkan Çelikcan’ın yanı sıra ASKF Başkanı Ahmet Bozan, TÜFAD Başkanı Mehmet Sümer, Adanaspor ve Adana Demirspor’un efsane futbolcuları, aileler, muhtarlar ve meclis üyeleri katıldı.
Burada asıl amacın çocukların spor yapmalarını sağlamak olduğunu çocuklarımızı spora yönlendirerek bir çok olumsuzlukların önüne geçileceğini belirten Başkan Çelikcan” Amacımız çocuklarımızı sokağın olumsuz koşullarından uzaklaştırıp spor yapmalarını sağlamaktır. Çocuklarımız spor yaparak fiziki gelişimlerinin yanı sıra onları takımdaşlık, arkadaşlık bağlarını güçlendirerek daha sosyal hale gelmelerini sağlamak istiyoruz. Amacımız çocuklarımızın yaz aylarını daha iyi değerlendirmelerini sağlayıp onları spora yönlendirmek istiyoruz. Onun için Yüreğir’i spor tesisleriyle donatıyoruz.” dedi.


Yüreğir’e 19 adet spor tesisi yaparak ilçeyi spor tesisleriyle donattıklarını, tesislerin gençlerimizin hizmetinde olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ” Her şey amatör spordan başlıyor. Yetenekli gençlerimizi buralardan keşfedebiliriz. Buralardan yeni Fatih Terim’ler yetiştirmek istiyoruz. Bunun için Yüreğir’i spor tesisleriyle donattık.
Gençlerimizin spor tesislerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor ve spor yapmalarına yardımcı oluyoruz. Bu turnuvaları düzenleyerek gençlerimizin tesislerimizi tanımalarını buraları daha fazla kullanmaya teşvik etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?